Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

054-8124442

דין צבאי

ייצוג בעבירות צבאיות

סוגי העבירות שאני מתמחה בהן במשפט הצבאי: סמים, תעבורה, עריקות, אלימות וסירוב פקודה.

באופן כללי, מערכת המשפט הצבאית נוטה להתייחס בחומרה גדולה יותר למקרים שנחשבים לקלים יותר במערכת האזרחית. נוסף על כך, מערכת זו כוללת עבירות ייחודיות לה.

הענישה בגין עבירות צבאיות יכולה להשפיע לטווח הקצר עם גזרי דין כמו קנסות, מאסרים בפועל ועוד. בנוסף, קיימים גם עונשים שההשלכות שלהם יכולות להשפיע לטווח הארוך, כגון מניעה מעבודה במקומות מסוימים, רישומים פליליים וכדומה.

עורך דין פלילי המתמחה במשפט הצבאי ומכיר את המערכת היטב יכול להקל בצורה משמעותית על הלקוח שלו בכל הקשור לסוג הענישה ולחומרתה לפי הנסיבות המוצגות בפניו. ייצוג של עורך דין צבאי יכול לעשות את ההבדל בין תוצאה טובה לתוצאה גרועה עבור הנאשם, הן בעונש ספציפי והן בהמשך החיים.

כמו שחשוב ואף חובה להיעזר בעורך דין פלילי במערכת האזרחית, על אחת וכמה שכדאי להיעזר בו גם כשמדובר במשפט צבאי.

המשפט הצבאי

לצה"ל ישנה מערכת משפטית צבאית שכפופה לו. על אף שמערכת זו מבוססת על המערכת האזרחית, היא מותאמת בקפדנות לאופי וחוקי הצבא. לא פשוט להתמודד עם הצדדים השונים של המשפט הצבאי, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בעל מומחיות בתחום זה.

בעיקרון, ההליך המשפטי במערכת הצבאית זהה להליך הפלילי במערכת האזרחית. בשלב הראשון מקבלים תלונה על עבירה שחייל ביצע או כל מי שהחוק הצבאי חל עליו. לאחר מכן התלונה עוברת למחלקת חקירות, היא היחידה המפורסמת מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת). המחלקה בתורה אוספת ראיות וחוקרת את התלונה באמצעות חקירת החשוד, גביית עדויות בצורה גלויה וסמויה וכן הלאה.

אם נראה כי מתגבש חשד סביר נגד החשוד ויש גם ראיות מספקות נגדו, אז מעבירים את החומרים האלה לפרקליטות הצבאית. הפרקליטות היא זו שמחליטה אם מדובר בחשד מוצדק ואם יש צורך בהגשת כתב אישום.

כאשר מוגש כתב אישום, מתנהל בעקבותיו משפט שכולל את הנאשם ואת התביעה מהפרקליטות הצבאית.

זכאות לייצוג משפטי

לכל אדם שעומד למשפט במערכת הצבאית זכאי לייצוג. הסעיף בחוק קובע כי הנאשם יכול לייצג את עצמו או להסתייע בעורך דין פלילי המתמחה בתחום הצבאי. אם אתם נמצאים במצב שבו אתם צריכים לבחור אם לייצג את עצמכם או לפנות לעורך דין, ההמלצה היא חד משמעית – אל תעשו את זה לבד, מפני שהיכולת של איש מקצוע להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר במשפט גבוהה יותר ממה שאתם מסוגלים לשער.

ישנן שתי דרכים שבהן תוכלו לקבל ייצוג משפטי מטעם עורך דין פלילי:

  1. הסניגוריה הצבאית: ייצוג מטעם הסניגוריה ניתן בחינם לכל אדם המשרת בצה"ל ועומד בפני משפט צבאי. חשוב לומר כי לא תוכלו לבחור בסניגור בעצמכם ולא יתאפשר לכם להחליף אותו במהלך ההליך שמתנהל נגדכם. זה אומר שאם לא תהיו מרוצים מהאופן שבו הסניגור הצבאי מטפל בתיק שלכם, לא תהיה לכם ברירה אלא להשלים עם המצב, או להיעזר בעורך דין פרטי לפי בחירתכם.
  2. עורך דין פלילי המתמחה במשפט הצבאי: מדובר בעורך דין פלילי פרטי שיש לו אישור להופיע בבתי דין צבאיים, שנבחר על ידי הנאשם לפי המקצועיות שלו, וותק שצבר בהליכים קודמים ולפי סוג העבירה שביצע. עורך דין צבאי טוב הוא סניגור בעל ניסיון והצלחות בתיקים קודמים, מישהו שאתם יכולים להרגיש איתו בנוח ולשתף אותו בבעיה שבגללה פניתם אליו.

השאירו פרטים כאן למטה ואחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

עורך דין פלילי

ייצוג בעבירות צווארון לבן ייצוג משפטי בעבירות צווארון לבן דורש מומחיות של עורך דין פלילי, בעל יכולת ניהול הליך מורכב שכזה מיומו הראשון ועד האחרון.

קרא עוד »

הסדר מותנה

עורך דין מומחה להסדר מותנה עו"ד אורן סבן, הינו עורך דין מומחה לדין הפלילי בעל ניסיון רב בייצוג חשודים ובעל התמחות בהגעה ל"הסדר מותנה" אשר

קרא עוד »

עורך דין תעבורה חיפה

יש אנשי מקצוע שכדאי ונוח להיפגש איתם בסביבת המגורים וכך לחסוך זמן יקר בנסיעות לא הכרחיות. כך הדבר כאשר מחפשים שירותים של עורך דין תעבורה

קרא עוד »
עו"ד פלילי בחיפה

עו"ד פלילי בחיפה

חיפה היא אחת הערים הגדולות בישראל והיא בעצם מהווה מטרופולין ענקי שכולל לא מעט ישובים נוספים סביבה. ככזאת אפשר למצוא את כל נותני השירותים ואנשי

קרא עוד »