עורך דין פלילי

ייצוג בעבירות צווארון לבן

ייצוג משפטי בעבירות צווארון לבן דורש מומחיות של עורך דין פלילי, בעל יכולת ניהול הליך מורכב שכזה מיומו הראשון ועד האחרון.

למרות מה שאנשים חושבים בדרך על עבירות מן הסוג הזה, ברוב המקרים החשובים או הנאשמים בכלל אינם בעלי עבר פלילי, וכבר קרה מספר פעמים שעבירות בוצעו בשוגג ללא ידיעתם. אף על פי כן, כתב אישום על עבירות צווארון לבן עשוי לפגוע בנאשמים לפני שהליך המשפטי מתחיל לנוע.

בתקופת החקירה, נאשם עלול לאבד את מקור הפרנסה שלו בגין פיטורים, להיות מורחק מהעסק או לאבד את היכולת להגיע למקום העבודה בשל נישולו מהמשאבים הנחוצים לו.

כעורך דין, המייצג חשודים ונאשמים בעבירות צווארון לבן, אני פועל כבר בשלב הראשון כדי למנוע ככל האפשר את הפגיעה בפרנסת הלקוחות שלי. במקביל, אני מנסה לנהל מו"מ עם התביעה כדי שיורידו עבירות מכתבי אישום, ייחסו אותן לאחרים או יפחיתו מחומרתן. אם לקוח שלי מורשע והנסיבות מאפשרות לי להמשיך להיאבק עבורו כדי להמתיק את גזר הדין או לבטל הרשעה.

אילו עבירות נחשבות לצווארון לבן?

שוחד, עבירות מס, מרמה, זיופי מסמכים, מעילה בכספים, רישומים כוזבים של מסמכים, עבירות מחשבים, שימוש במידע פנימי וכן. האנשים שמבצעים את העבירות הללו הם לא אחת נורמטיביים לחלוטין, ואינם עונים להגדרה הקלאסית של עבריין פלילי.

למרות שהביטוי צווארון לבן אינו ההגדרה המשפטית כפי שהיא מופיעה בחוק, אפשר לייחד לעבירות אלה כמה מאפיינים משותפים:

  • אין אלימות פיזית.
  • החשוד או הנאשם הוא אדם נורמטיבי.
  • החשוד או הנאשם עובד כפקיד, זוטר או בכיר, בארגון מסודר כמו חברת השקעות, בנק רשות ממשלתית וכן הלאה.
  • העבירות מבוצעות בעבודה.
  • חלק גדול מהעבירות מבוצע נגד המדינה, בלי נפגעים ספציפיים.
  • אחת הטענות שחוזרות על עצמן נגד החשוד או הנאשם היא שהוא עשה שימוש לרעה במשאבים שקיבל כחלק מתפקידו.
  • חקירות ארוכות ומסועפות עד להגשת כתבי אישום.

משמעות הביטוי צווארון לבן

הגדרת עבירה כצווארון לבן היא עניין של תפיסה חברתית. מבחינת החוק היבש, מדובר בעבירה פלילית כמו כל עבירה פלילית אחרת. עם זאת, מאחר שרוב החשודים או הנאשמים בעבירות אלה אינם עבריינים רגילים אלא אנשים נורמטיביים, בתי המשפט נוטים לפעמים לנהוג בהם בסלחנות מסוימת בשלב ההרשעה או גזר הדין.

על אף היחס הסלחני במידה מסוימת, עבירות צווארון לבן יכולות להוביל לעונשים חמורים. ראו תיק אתי אלון, עובדת הבנק שהורשעה במעילה ובימים אלה מרצה מאסר של 17 שנים בפועל.

ייצוג בעבירות סמים

אם נקלעתם לבעיה משפטית עקב חשד לעבירות סמים קלים או קשים, בין אם עומדים נגדכם חשדות ואישום בסחר בסמים או אישום על שימוש עצמי, מומלץ שתשכרו בהקדם עורך דין פלילי מומחה לעבירות סמים כבר בשלב החקירה, לפני שאתם מתייצבים בתחנת משטרה. עורך הדין ייצג אתכם בפני רשויות החוק בצורה הטובה ביותר, מפני שהוא מכיר אותן היטב כחלק מעבודתו שבשגרה.

עורך דין פלילי המתמחה בעבירות סמים שולט בנושא זה על כל משמעויותיו ולפיכך יצליח לפעול עבורכם בבית המשפט על מנת להפחית מעונשכם או לבטל את התיק לחלוטין, כמובן שכל זאת ניתן לעשות אך ורק בנסיבות מסוימות.

לדוגמה, במקרים שבהם מדובר בעבירה חד פעמית, עורך הדין יספק את ההוכחות שמראות מעבר לכל ספק שהלקוח שלו לא נוהג לצרוך סמים וכי זה מקרה חריג ויבקש מבית המשפט להתחשב בכך ולהקל בגזר הדין.

חומרת עבירות סמים

עבירות אלה הן בהגדרתן עבירות סחר בסמים מסוגים שונים. אמנם ההתייחסות היא חמורה ביותר לכל עבירות הסמים, בין אם מדובר בשימוש עצמי או בסחר בסמים, אך חשוד או נאשם בסחר בסמים קלים כמו קנאביס יידון לעונש קל יותר בהשוואה למי שנחשד או נאשם בסחר בסמים כגון הירואין או קוקאין הנחשבים לסמים קשים.

עונשים על עבירות סמים

פקודת הסמים קובעת גם את חומרת הענישה בגין העברת סמים מסוכנים לקטינים, שידולם לצרוך סמים או להשגת סם זה לשימוש עצמי, שהם עד 25 שנות מאסר.

עבירות סמים ועונש כוללות גם השלכות מרחיקות לכת נגד המורשעים הכוללות פעולות מהותיות שיקשו על ההתנהלות שלהם ביום יום כמו חילוט רכושם, פסילת רישיונות כמו רישיונות הנהיגה, המקצוע ואפשרות השימוש בדרכון.

נקלעתם לבעיה משפטית בתחום הפלילי באחת מהעבירות המופיעות למעלה? פנו אליי עוד היום לייעוץ ראשוני חינם!

התקשרו עכשיו 04-8183838 או 054-8124442

כתבו לי למייל [email protected]

או השאירו פרטים כאן למטה ואחזור אליכם בהקדם:

צרו קשר

054-8124442

04-8183838

כתובת: מעלה השחרור 7, חיפה

אימייל: [email protected]

כתבו עלי ברשת

זוכה מנהיגה בשכרות: לא הוכח שהינשוף תקין

זוכה מנהיגה בשכרות: לא הוכח שהינשוף תקין

"הנהג התעקש שלא היה שיכור וטען שתוצאות הבדיקה לא היו אמינות. השופט הסכים שהמדינה לא הציגה ראיות מספקות לתקינות המכשיר"
קרא/י עוד >

נהגת נתפסה מסיעה 22 ילדים, חלקם בעמידה

נהגת נתפסה מסיעה 22 ילדים, חלקם בעמידה

ברכב שמיועד ל-13 נוסעים. המדינה דרשה מאסר בפועל אך השופטת התחשבה במצבה המשפחתי המורכב ונמנעה מלשלוח אותה לכלא
קרא/י עוד >

הורשע בקיזוז פיקטיבי של מע״מ בסך 47 מיליון שקל – וישלם על זה מס

הורשע בקיזוז פיקטיבי של מע״מ בסך 47 מיליון שקל – וישלם על זה מס

"איש עסקים ערער על שומות פקיד השומה חיפה שהוצאו לו לאחר שהורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות. בית המשפט דחה את הערעור וקבע כי המע״מ שקוזז שלא כדין הוא רווח שיש לשלם עליו מס."
קרא/י עוד >

כך זכה בעלי חברה שהעלים מס בעונש קל

כך זכה בעלי חברה שהעלים מס בעונש קל

"בן 57 הגיש חשבוניות פיקטיביות בסך 2.2 מיליון שקל, אבל השופט שלמה בנג'ו בחר להתחשב בהודאתו המיידית. העונש: קנס סמלי ושל"צ"
קרא/י עוד >

המדינה לא הוכיחה שלנהג אין רישיון – בעל הרכב זוכה

המדינה לא הוכיחה שלנהג אין רישיון – בעל הרכב זוכה

"אדם שהואשם בכך שנתן לחבר ללא רישיון לנהוג ברכבו זוכה מחמת הספק, בין היתר מכיוון שהמדינה לא הציגה מסמך ממשרד הרישוי שמוכיח שלנהג לא היה רישיון."
קרא/י עוד >

העונש לנהג שמעולם לא הוציא רישיון: פסילה ו-600 שקל קנס

העונש לנהג שמעולם לא הוציא רישיון: פסילה ו-600 שקל קנס

"הנהג – גרוש ואב לשלושה המתקיים מקצבת אבטחת הכנסה – מסדיר בימים אלה את רישיון הנהיגה שלו. השופטת השיתה עליו גם עונשים על תנאי, אך נמנעה ממאסר בפועל"
קרא/י עוד >

"עבירה ראשונה": עונש קל לנהג בפסילה

"עבירה ראשונה": עונש קל לנהג בפסילה

"רישיונו של תושב הצפון נפסל בגלל חובות בהוצאה לפועל. בית המשפט לתעבורה התרשם מכך שמדובר באדם נורמטיבי ולא הטיל עליו מאסר"
קרא/י עוד >

״מטלטלים מצד לצד״: נהגת הסיעה 9 ילדים מעל המותר. מה העונש?

״מטלטלים מצד לצד״: נהגת הסיעה 9 ילדים מעל המותר. מה העונש?

"הנהגת נתפסה מסיעה 22 ילדים, חלקם בעמידה, ברכב שמיועד ל-13 נוסעים. המדינה דרשה מאסר בפועל אך השופטת התחשבה במצבה המשפחתי המורכב ונמנעה מלשלוח אותה לכלא"
קרא/י עוד >

עונש חריג לבעל חברה שניפח הוצאות והעלים מס של מאות אלפי שקלים

עונש חריג לבעל חברה שניפח הוצאות והעלים מס של מאות אלפי שקלים

"המדינה עתרה לחצי שנת מאסר בפועל, אולם בית המשפט גזר רק שירות לתועלת הציבור על אדם שהגיש חשבוניות פיקטיביות בסך 2.2 מליון שקל. השופט התחשב בהודאתו המיידית, ואף מתח ביקורת על סחבת בהגשת כתב האישום נגדו."
קרא/י עוד >