מקרקעין ונדל"ן

ייצוג בעסקאות נדל"ן

תחום המקרקעין רחב, מורכב וכולל מגוון נושאים שונים. מפאת מורכבותו, יש יתרון גדול בשכירת שירותיו של עורך דין מומחה.

כדי להבין למה חשוב להיעזר בעורך דין בתחום המקרקעין, כדאי קודם לציין שעסקאות נדל"ן הן נפוצות מאוד, אבל גם מסובכות ומורכבות.

המורכבות של עסקאות אלה נובעת מקיומם של תקנות וחוקים שונים, מה שמצריך ניסיון ומיומנות מצד אנשי מקצוע.

עורך דין מקרקעין הוא בעל ידע מקצועי בהסכמי מכר אלה המאפשר לו לייעץ ללקוחות שלו במגוון נושאים, כמו צמצום עלויות שונות בעסקאות, הפחתת תשלומי מיסים של עסקאות, עריכת חוזי מקרקעין שלוקחים בחשבון את כל האפשרויות והמורכבויות השונות.

קניה ומכירה

קניה ומכירה של נכס היא אחת העסקאות הנפוצות בתחום הנדל"ן, שנוגעת גם לדירות יד שניה וגם לדירות חדשות. בדרך כלל, עסקה כזו היא חשובה מאין כמותה שכן מדובר במשהו שלרוב קורה פעם בחיים – כל החסכונות של הקונה מופנים לטובת רכישת בית. זו הסיבה המרכזית לכך שבעסקה מושקעים זמן וכוחות רבים.

מאחר שעסקה זו כה חשובה, החשיבות שלה משליכה ישירות על הצורך בדיוק ומקצועיות בהוצאתה לפועל. כל טעות בתהליך הקניה והמכירה עלולה להיות יקרה לצד של המוכר ולצד של הקונה, לא רק בכסף אלא גם במשאבים נוספים.

דירה חדשה

אם אתם קונים דירה חדשה, זה אומר שאתם קונים מקבלן. ביניכם לבין הקבלן יש פערי ידע מפני שהוא מנוסה בעסקאות כאלה, ואילו אתם קונים בית באופן חד פעמי. כאן בדיוק נכנס עורך דין מקרקעין מומחה לתמונה שיכול לייצג אתכם ולסייע לכם לפורר את הפערים ביניכם לקבלן.

הסרת הפערים נעשית על ידי בדיקה יסודית ומדוקדקת של הסכם העסקה. לרוב מדובר בחוזה אחיד לכל הרוכשים בפרויקט והם נוטים לקבל אותו כעובדה מוחלטת, אך רק עורך דין מומחה יידע לעמוד על זכויות הלקוחות שלו אפילו במסגרת אחידה כמו הסכם קניה ומכירה של דירה מקבלן.

עורך דין מקרקעין מבצע תפקיד נוסף לא פחות חשוב בעסקה כזו – הוא מטפל בכל הערבויות. לפי החוק בישראל, קבלן מחויב להעניק לרוכשי דירה את אחת מארבע הערבויות הקבועות בו. עורך הדין דואג לבחור את הערבות המתאימה ביותר ללקוחות שלו, ואף מוודא את הביצוע של ערבות זו בפועל, שאם לא כן הלקוח עלול לצאת בידיים ריקות אם הקבלן פושט את הרגל.

דירה יד שניה

תפקידו של עורך דין מקרקעין בהסכם קניה ומכירה של דירה יד שניה הוא לברר את זהות הצד המוכר ואת זכויותיו בה. מניסיון, לעתים האדם שמציג את עצמו כבעלי הדירה אינו באמת בעליה, וגם אם כן הוכח שהוא בעלים חוקיים של נכס כלשהו, יכול להיות שישנם עוד אנשים עם זכויות בו.

תפקיד נוסף וחשוב הוא הטיפול במיסוי. רשויות המס מטילות מיסים מיוחדים על עסקאות קניה ומכירה של נכסים, כמו מס רכישה והיטל השבחה. עורך דין מומחה למקרקעין שמלווה עסקה כזו יכול לייצג את הלקוחות שלו מול הרשויות ולדאוג להתאים את שומות המס לצרכים שלהם. 

לסיום

אין חולק על כך שעסקאות נדל"ן הן מורכבות, ויכולות להיות להן השלכות גדולות על המעורבים בהן. לנוכח החשיבות הרבה בצורך לעשות אותן בצורה הנכונה, שימוש בעורך דין מקרקעין מומחה יצמצם את גורמי הסיכון הקיימים בדרך כלל בהסכמי מכר, ויעזור לכם לישון טוב יותר בלילה.

זה נכון ששירותים משפטיים איכותיים עולים כסף, אבל אם יש דברים שלא כדאי לחסוך עליהם, זה בהחלט אחד מהם. כשאתם קונים או מוכרים בית ללא סיוע מעורך דין מנוסה, ה"חיסכון" הזה עלול לעלות לכם הרבה אחר כך.

נקלעתם לבעיה משפטית בתחום המקרקעין והנדל"ן באחת מהעבירות המופיעות למעלה? פנו אליי עוד היום לייעוץ ראשוני חינם!

התקשרו עכשיו 04-8183838 או 054-8124442

כתבו לי למייל [email protected]

או השאירו פרטים כאן למטה ואחזור אליכם בהקדם:

צרו קשר

054-8124442

04-8183838

כתובת: מעלה השחרור 7, חיפה